Harusova chalupa / Pokoje - Ubytování Nové Město na Moravě

Harusova chalupa / Pokoje

Stylové ubytování v nově zrekonstruované historické budově ve třech dvoulůžkových pokojích (č. 2,3,4) a dvou apartmánech: každý až pro 6 osob (č. 1, 5). Každý pokoj je vybaven masivním jasanovým nábytkem a disponuje svým vlastním sociálním zařízením. Dvě plnohodnotná lůžka se nacházejí také v dětské herně. Do dvoulůžkových pokojů č. 2 a 3 je možné přidat přistýlku. Hosté mohou využít velkou vybavenou kuchyni a společenskou místnost s krbem a nově zřízeným WC.  Ve společenské místnosti, ve které kdysi bývala konírna, může posedět až 26 lidí. Wi-fi v celé budově.

V Harusově chalupě není povolen pobyt zvířat. Vaše domácí mazlíčky rádi ubytujeme v hlavní budově. Děkujeme za pochopení.

Na vyžádání připravíme do pokoje TV. 


Apartmán č. 1 "Staré sechnice"

Dvoupokojový apartmán až pro 6 osob (3 lůžka a rozkládací křeslo ve větším pokoji, pevné manželské dvoulůžko v menším pokoji) zřízený v někdejších obytných "sechnicích" (světnicích) historické Harusovy chalupy. Vlastní koupelna v rámci apartmánu, masivní jasanový a modřínový nábytek. Historické klenuté stropy.


 

Apartmán č. 1 - třílůžkový pokojApartmán č. 1v Harusově chalupěApartmán č. 1 Staré "sechnice"Apartmán č. 1 - Staré "sechnice" v Harusově chalupěApartmán č. 1 Staré "sechnice"Apartmán č. 1 - Staré "sechnice"Apartmán staré sechnice Apartmán č. 1 Staré "sechnice"Apartmán č. 1 koupelnaApartmán č. 1 koupelnaPokoj č. 2

Dvoulůžkový pokoj, možnost přistýlky, masivní jasanový nábytek, vlastní sociální zařízení.

 

Pokoj 2pokoj č. 2Pokoj č. 2 koupelnaKoupelnaPokoj č. 2Pokoj č. 3

Dvoulůžkový pokoj, možnost přistýlky, masivní jasanový nábytek, vlastní sociální zařízení.

 

Pokoj 3Pokoj č. 3PokojPokoj č. 3KoupelnakoupelnaPokoj č. 3 koupelnaPokoj č. 3Pokoj č. 4

Dvoulůžkový pokoj (manželská postel), masivní jasanový nábytek, vlastní sociální zařízení, WI-FI

Pokoj č. 4Pokoj č. 4Pokoj č. 4KoupelnaPokoj č. 4 koupelnaPokoj č. 4Apartmán č. 5

Třípokojový apartmán až pro 6 osob: 3 lůžka v jednom pokoji + rozkládací gauč v obýváčku + pevné manželské lůžko ve třetím pokoji,  masivní jasanový nábytek, vlastní sociální zařízení, WI-FI

Apartmán č. 5Apartmán č. 5Apartmán č. 5Apartmán č. 5Apartmán č. 5Apartmán č. 5Apartmán č. 5Apartmán č. 5Apartmán č. 5 skříň Apartmán č. 5Apartmán č. 5 koupelnaApartmán č. 5 koupelnaApartmán č. 5 koupelnaPrvní zmínky o Harusově chalupě pocházejí již ze 17. století, kdy na tomto statku žil Jan Harus, sedlák, jehož polnosti a lesy se táhly až na vrchol přihlého kopce. Ten se po něm dodnes nazývá Harusův kopec.

Penzion sousedí s historickým stavením, ve kterém část dětství strávil J. V. Pleva, autor Malého Bobše. V okolí Harusovy chalupy se natáčely některé scény z historického filmu Malý Bobeš.

V blízkosti penzionu si můžete prohlédnout kapličku v podobě lurdské jeskyně a projít se po půvabné kamenné křížové cestě.