Ubytování / Harusova chalupa - Ubytování Nové Město na Moravě

Ubytování / Harusova chalupa

Stylové ubytování v nově zrekonstruované historické budově ve třech dvoulůžkových pokojích (č. 2,3,4) a jednom čtyřlůžkovém apartmánu (č. 5). Každý pokoj je vybaven masivním jasanovým nábytkem a disponuje svým vlastním sociálním zařízením. Hosté mohou využít velkou vybavenou kuchyni a společenskou místnost s krbem, ve které kdysi bývala konírna. Wi-fi v celé budově.

V Harusově chalupě není povolen pobyt zvířat. Vaše domácí mazlíčky rádi ubytujeme v chaloupce nebo v hlavní budově. Děkujeme za pochopení.

Harusova chalupa - pokojZvětšitHarusova chalupa zimníkrb


První zmínky o Harusově chalupě pocházejí již ze 17. století, kdy na tomto statku žil Jan Harus, sedlák, jehož polnosti a lesy se táhly až na vrchol přihlého kopce. Ten se po něm dodnes nazývá Harusův kopec.

Penzion sousedí s historickým stavením, ve kterém část dětství strávil J. V. Pleva, autor Malého Bobše. V okolí Harusovy chalupy se natáčely některé scény z historického filmu Malý Bobeš.

V blízkosti penzionu si můžete prohlédnout kapličku v podobě lurdské jeskyně a projít se po půvabné kamenné křížové cestě.